Dokumenty k nákupu nemovitosti


Potřebné dokumenty ke koupi nemovitosti

Pokud jste se rozhodli pořídit si nemovitost ve Španělsku, budete potřebovat tzv. NIE. Je to identifikační číslo cizince, které musí mít každy kdo tráví souvisle více jak 6 měsíců ve Španělsku. Vyřizuje se na cizinecké policii v Malaze. Vyřízení trvá pár týdnů, záleží na dostupnosti termínu. Pod tímto číslem se budete identifikovat na veškerých úřadech. Je také potřebné pro uzavření smluv na elekřinu, vodu, telefon, internet, pojištění , daně a jiné.

Následně Vám otevřeme bankovní účet ve Španělské bance. Nepotřebuje se k tomu nic jiného, než osobní doklady a právě NIE

Náklady na koupi nemovitosti:

Ceny nemovitostí nejsou konečné. Nezahrnují daň z koupě nemovitosti, právnické služby, notářské poplatky, poplatky na zápis do registru nemovitostí a daně. U novostaveb je třeba k ceně počítat s poplatky ve výši 13,5% ( 10% DPH, 1% právnické služby, 1% notářské a registrační poplatky, 1,5% daň na novostavby).

Nákup nemovitosti se slevou až 20%

Nákup nemovitostí přes tzv. plán. Tento způsob je ve Španělsku velmi častý a oblíbený. Pokud si chcete vybrat ty nejlepší apartmány nebo domy, je to nejsnazší způsob.

Ušetřit můžete až 20% z ceny nemovitosti. Kupujete tedy byt nebo dům dle plánů a stavba většinou ještě nezačala. Vše je zákonem chráněno a developer musí dodržovat stavební zákon. Většina developerů následně během stavby zvedá ceny nemovitostí. Tento způsob je také velmi oblíbený, protože Vám dává prostor splátek a došetření cílové částky nemovitosti do doby, dokud se projekt nedostaví.

Pokud jste si vybrali Vaši vysněnou nemovitost, tak je Váš zájem stvrzen rezervačnám poplatkem ve výši cca 3-10.000€, záleží na ceně a typu nemovitosti. Tímto rezervačním poplatkem zajistíte stažení nemovitosti z prodeje a rezervujete si ji pro sebe. NIkdo Váš byt nebo dům nemůže již koupit.

Dále následuje podpis soukromé smlouvy o koupi nemovitosti. Tato smlouva se uzavírá mezi kupujícím a developerem a zavazuje Vás ke koupi dané nemovitosti.

U nemovitostí off-plan jsou podmínky plateb různé, kde záleží na develeperovi, který určuje způsob plateb. U některých projektů se při soukromé kupní smlouvě skládá záloha ve výši 30%. Tato smlouva se podepisuje při obdržení stavebního povolení. Někdy může být i částka 30% rozdělena na měsíční splátky po dobu stavby, což většinou bývá 18 - 24 měsíců.

Peníze, které jste zaplatili při podpisu sourkromé kupní smlouvy jdou na speciálně krytý a pojištěný účet, což zaručuje 100% vrácení částky, kdyby se developer ocitl v problémech. Tento účet je chráněn bankou a zákonem stejně jako v ČR

Jakmile je dostavěna stavba a developer obdrží kolaudační licenci, domluví se notářský termín k veřejnému podpisu koupě. V této fázi u notáře předáváme developerovi šek , vystavený španělskou bankou. Šek bývá na zbývajících 70% ceny z nemovitosti + příslušné DPH 10%.

Neplatíte žádné honoráře nám ani developerovi:

Naše služby prodejem nemovitosti nekončí. Následně zajistíme zasmluvnění dodávek elektřiny, vody, telefonu, internetu a všechny platby, spojené s držením nemovitosti.

Roční náklady na nemovitost:

  • Kromě elektřiny a vody se platí následující poplatky:
  • 1x ročně daň z nemovitosti (cena se odvíjí dle lokality a velikosti nemovitosti 500-1000€)
  • Pojištění nemovitosti
  • Komunitní poplatky ( poplatky na úklid společných prostor, bazén, zahrady, fond oprav, atd)
  • Poplatky za odpadky/popelnice (10-15€ měsíčně)
  • Daň nemovitosti pro nerezidenty ( Procentuální částka vyplývající z daně z nemovitosti a katastrální hodnoty)
© 2012-2024 Rincon Property. San Juan 39, Cala del Moral 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Jazyky
Vytvořte si webové stránky zdarma!