Byty a domy v Andalusii

05.04.2022

Proč se vyplatí koupit nemovitost v rámci developerského projektu ve Španělsku? A my nabízíme pouze ověřené developerské projekty

Možná se už i vy díváte po nějaké nemovitosti u moře nebo golfu ve Španělsku, nejlépe na pobřeží Costa del Sol, kde si můžete vychutnávat úžasné andaluské počasí s více než 320 slunečnými dny v roce (nejlepší klimatické podmínky v rámci Evropy). Pokud však preferujete současný moderní design, musíte hledat zejména mezi nabídkami nemovitostí ve výstavbě. Nabídky tzn z druhé ruky nebo k rekonstrukci nakonec nejsou až tak výhodné. Proč?

Na pobřeží Costa del Sol je trh s nemovitostmi stabilní a po Madridu je jeden z nejlepších v rámci Španělska. Vzhledem k tomu, že se zde během krize téměř vůbec nestavělo a poptávka po nových nemovitostech v současnosti stále prudce narůstá, mnoho investorů a developerů využívá této situace pro výstavbu nových moderních komplexů, které splňují i ​​nejnovější trendy v oblasti výstavby, designu a technologií.

Španělsko je země, která se dokázala poučit z krize a jejích následků a vytvořila nové podmínky, pravidla a zákony, které napomáhají růstu realitního trhu, ale na druhé straně také chrání finanční prostředky investorů a kupujících, kteří mají zájem investovat své vydělané peníze do nemovitosti v této zemi.

Koupě novostavby, resp. nemovitosti ve výstavbě se tak stala naprosto bezpečným způsobem, jak zhodnotit své peníze ve zcela nových nemovitostech ve Španělsku.

Má to i další výhody. Jedna z nich je také načasování. Pokud si vybíráte na začátku výstavby, máte si z čeho vybírat a může si tak vybrat nemovitost, která bude maximálně splňovat vaše představy o vysněné nemovitosti u moře nebo golfu, nebo o zhodnocení vašich finančních prostředků.

Další výhodou je cena. Což je jedno z nejdůležitějších kritérií vůbec u většiny kupujících. Každý chce za své peníze dostat pro sebe to nejlepší. Na začátku výstavby, resp. hlavně před jejím spuštěním, uvádějí developeři na prodej nemovitosti za nejnižší ceny, postupně jako stavba postupuje, developeři zvyšují ceny až několikrát. Z toho důvodu mnoho kupujících a investorů nakupují své vysněné nemovitosti již v počátečním stádiu. Po zkolaudování už má jejich nemovitost mnohem vyšší cenu. Investoři tak mohou zhodnotit své peníze minimálně o 10%. Tomu pomáhá i stále narůstající poptávka a tím i růst cen nemovitostí. Nemovitosti jsou na Costa del Sol stále hluboko pod cenou z před krize a předpokládaný nárůst cen je zatím do roku 2027.

Na druhé straně má mnoho kupujících obavu hlavně z toho, že co se stane, nebude-li výstavba zrealizována a zkolaudována a jak se dostanou ke svým penězům, které již zaplatili developerovi.

Ve Španělsku mysleli i na tyto obavy kupujících a úpravou stávajícího stavebního zákona a jeho dodatkem poskytují investorům a kupujícím, kteří se rozhodli nabýt nemovitost ve Španělsku ve výstavbě, nebo před ní, maximální ochranu pro jejich finanční prostředky.

A odpověď na jednu z častých otázek našich klientů: Vaše nemovitost není dražší o provizi pro nás. Provizi nám vyplácí developer, Vás to tedy nijak finančně nezatěžuje. 

Radek Řezáč, Iveta Šimůnek


Vytvořte si webové stránky zdarma!